Sterfte

150.214*
personen
zijn in het verslagjaar overleden
Verslagjaar
2017
(* voorlopig cijfer)
Bron
CBS StatLine

Dit kerncijfer betreft alle inwoners van Nederland die zijn overleden in het verslagjaar. In dit kerncijfer worden absolute sterftecijfers gepresenteerd. De hoogte van het cijfer hangt af van de omvang en samenstelling naar leeftijd van de Nederlandse populatie. Door de vergrijzing zal het absoluut aantal overledenen toenemen in de tijd. 

  • Naar leeftijd en geslacht
  • Naar hoofdgroep

Sterfte

LeeftijdMannenVrouwen
0 jaar347260
1 tot 5 jaar4641
5 tot 10 jaar4633
10 tot 15 jaar6237
15 tot 20 jaar15672
20 tot 25 jaar21490
25 tot 30 jaar26098
30 tot 35 jaar271173
35 tot 40 jaar376256
40 tot 45 jaar592429
45 tot 50 jaar1165877
50 tot 55 jaar19411452
55 tot 60 jaar30142332
60 tot 65 jaar46083365
65 tot 70 jaar68504692
70 tot 75 jaar91746367
75 tot 80 jaar104558026
80 tot 85 jaar1252011838
85 tot 90 jaar1192516114
90 tot 95 jaar662914141
95 jaar of ouder20106860
Bron

CBS StatLine 

Verslagjaar
2017
(* voorlopige cijfers)
Laatste update gegevens
10 juli 2018
Updatefrequentie
Jaarlijks

Sterfte

GeslachtPeriodenTotaal infectieuze en parasitaire zktnTotaal nieuwvormingenTotaal endocriene, voedings-, stofwiss..Zktn bloed, bloedvormende organen en..Totaal psychische stoornissenTotaal ziekten zenuwstelsel en zintuigenTotaal ziekten van hart en vaatstelselTotaal ziekten van de ademhalingsorganenTotaal ziekten spijsverteringsorganenTotaal zktn urinewegen en gesl. organenZwangerschap, bevalling en kraambed.10 Ziekten van huid en subcutisTotaal ziekten spieren, beend., bindwfslTotaal aangeboren afwijkingenAandoeningen v.d. perinatale periodeTotaal symp. en onvoll. omschr. ziekte..Totaal uitwendige doodsoorzaken
Mannen2017*14302529716642304387372318080630520891486010036626320528774159
Vrouwen2017*17012123518992808194475320039664723841819319980720816934063810
Bron

CBS StatLine 

Verslagjaar
2017
(* voorlopige cijfers)
Laatste update gegevens
10 juli 2018
Updatefrequentie
Jaarlijks
  • Regionaal
  • Internationaal

Totale sterfte per GGD-regio

Gecorrigeerd voor leeftijd en geslacht
Totale sterfte per GGD-regio 2013-2016
Bron

CBS Doodsoorzakenstatistiek, gegevens bewerkt door RIVM

Regionale vergelijkingen/CMF’s: In de kaart is de gestandaardiseerde sterfte weergegeven waarbij gecorrigeerd is voor verschillen in leeftijd en geslacht. De zo verkregen waarden worden CMF's genoemd (Comparitive Mortality Figures). De sterfte in heel Nederland is gesteld op 100. Een gestandaardiseerde sterfte boven of onder de 100 duidt op respectievelijk een hogere of lagere sterfte dan in Nederland. Voor interactieve kaart ga naar Sterfte op VZinfo.nl (Regionaal).

Verslagperiode
2013-2016
Laatste update gegevens
28 mei 2018
Updatefrequentie
Een maal per twee jaar

Sterfte internationaal

Gestandaardiseerd naar de Europese standaardbevolking
LandMannenVrouwenTotaal
Bulgarije2.0601.3611.660
Roemenië1.9051.2431.530
Hongarije1.9091.2311.500
Litouwen2.0741.1301.490
Letland2.0391.1611.489
Kroatië1.7921.1781.430
Slowakije1.7691.1281.390
Tsjechië1.6041051,21.280
Polen1.681991,41.274
Estland1.7279471.237
Duitsland1.302876,11.057
Cyprus1.231899,61.048
Slovenië1.328839,21.041
EU1.287849,21.036
Denemarken1.245876,91032,5
Portugal1.287806,71005,3
Griekenland1.188843,41003,4
Ver. Kon.1.176868,11002,4
België1.229835,51001,9
NEDERLAND1.184855,8991,8
Oostenrijk1.222820,7989,7
Ierland1.168846,7988,8
Finland1.227781,8968,8
Malta1.165803953,6
Luxemburg1.119785929,9
Zweden1.111790,2926,6
Noorwegen1.092773,6907,2
Italië1.123746,6901,2
Spanje1.119686,9872,7
Zwitserland1.065726,1868
Frankrijk1.118670,7858,8
Bron

Eurostat, 2018

Volgorde op basis van totale sterfte (mannen en vrouwen samen).

Verslagjaar
2015
Laatste update gegevens
22 juni 2018
Updatefrequentie
Een maal per jaar

U vindt dit kerncijfer in

Verantwoording

Verantwoording van de cijfers is te vinden bij Sterfte en Sterfte naar doodsoorzaak op VZinfo.nl

Bronnen

  • CBS StatLine 

  • CBS Doodsoorzakenstatistiek, gegevens bewerkt door RIVM

    Regionale vergelijkingen/CMF’s: In de kaart is de gestandaardiseerde sterfte weergegeven waarbij gecorrigeerd is voor verschillen in leeftijd en geslacht. De zo verkregen waarden worden CMF's genoemd (Comparitive Mortality Figures). De sterfte in heel Nederland is gesteld op 100. Een gestandaardiseerde sterfte boven of onder de 100 duidt op respectievelijk een hogere of lagere sterfte dan in Nederland. Voor interactieve kaart ga naar Sterfte op VZinfo.nl (Regionaal).

  • Eurostat, 2018