Uitgaven: collectieve zorguitgaven per werkende

De collectieve zorguitgaven per werkende per jaar zijn
8.023
Euro
Verslagjaar
2017
Bron
Rijksbegroting VWS/CBS StatLine

Dit kerncijfer betreft de ratio van de totale collectieve zorguitgaven en het totaal aantal werkende personen. 

  • Internationaal

Collectieve zorguitgaven per werkende per jaar

LandDollar
Verenigde Staten (2016)17185,78405
Noorwegen10737,8193
Frankrijk10139,28425
Duitsland9644,712395
België9204,914426
Zweden9168,691566
Zwitserland9134,337275
Denemarken8907,162261
NEDERLAND8690,162322
Ierland8621,824396
Oostenrijk8326,29401
Japan7703,69918
Italië6900,195153
VK6879,605268
Finland6794,261281
Canada6741,092396
Australië6237,005889
Spanje5896,547586
N-Zeeland5402,935055
Slovenië4498,196226
Tsjechië4355,516338
Portugal4171,954337
Griekenland4084,351563
Israël4053,212717
Slowakije3923,74248
Zuid-Korea3247,028475
Estland3228,749953
Polen3126,66419
Hongarije3073,413533
Litouwen2819,782256
Chili2585,108066
Letland2034,210041
Bron

OECD Health Statistics Database

VK = Verenigd Koninkrijk

Verslagjaar
2017
Laatste update gegevens
17 september 2018
Updatefrequentie
Jaarlijks

Verantwoording

Dit kerncijfer is onderdeel van een bredere set van prestatie-indicatoren voor de gezondheidszorg. Iedere indicator is getoetst op onder andere validiteit, betrouwbaarheid en relevantie, zowel door deskundigen binnen het RIVM als door andere vakinhoudelijke experts. Veel indicatoren zijn internationaal breed geaccepteerd en worden tevens in veel andere landen gerapporteerd. Verantwoording van de cijfers is te vinden bij Prestatie-indicatoren gezondheidszorg op VZinfo.nl.
 

Bronnen

  • Rijksbegroting VWS/CBS StatLine

  • OECD Health Statistics Database