Tandarts: financiële toegankelijkheid

0,1
procent
van de bevolking ziet af van dringende tandheelkundige zorg vanwege de kosten
Verslagjaar
2017
Bron
OECD

Dit kerncijfer geeft een indruk van de mate waarin kosten als een belemmering worden gezien voor dringende tandheelkundige zorg. Tandheelkunde valt niet onder het basispakket van verzekerde zorg voor personen van 18 jaar en ouder. Men kan zich hiervoor bijverzekeren of de kosten zelf betalen.

  • Internationaal

Afzien van dringende tandheelkundige zorg vanwege de kosten in Europese landen

16 jaar en ouder, in de afgelopen 12 maanden
Land20172016201520142013
Letland13,413,113,417,518,4
Portugal11,513,814,415,514,2
Griekenland9,713,411,912,48,1
Estland6,39,210,27,67,8
Noorwegen4,43,63,93,14,4
Denemarken4,23,73,94,13,9
Spanje45,14,87,67,4
België3,53,73,53,82,8
Litouwen3,33,63,13.13,4
Zwitserland (2016)3,33,32,74,64,6
Ierland33,14,85,75,5
Frankrijk2,72,93,15,35,1
Italië289,69,99,4
Verenigd Koninkrijk21,422,42,3
Hongarije1,723,93,94,3
Zweden1,53,43,64,45,5
Polen1,42,93,33,84
Slowakije1,41,71,921,9
Slovenië0,90,40,30,40,6
Oostenrijk0,70,40,30,41,1
Tsjechië0,70,60,81,21
Duitsland0,50,60,51,81,9
Finland0,30,40,30,30,2
NEDERLAND0,10,30,31,50,9
Bron

EU-SILC, Eurostat, 2019

Verslagjaar
2017
Laatste update gegevens
16 april 2019
Updatefrequentie
Jaarlijks

U vindt dit kerncijfer in

Verantwoording

Dit kerncijfer is onderdeel van een bredere set van prestatie-indicatoren voor de gezondheidszorg. Iedere indicator is getoetst op onder andere validiteit, betrouwbaarheid en relevantie, zowel door deskundigen binnen het RIVM als door andere vakinhoudelijke experts. Veel indicatoren zijn internationaal breed geaccepteerd en worden tevens in veel andere landen gerapporteerd. Verantwoording van de cijfers is te vinden bij Prestatie-indicatoren gezondheidszorg op VZinfo.nl. Voorheen werd hier per abuis gesproken over periodieke mondzorg.

Bronnen

  • EU-SILC, Eurostat, 2019